امروز: 1399/08/03 | Saturday 24th of October 2020
فونت درشت تر      فونت کوچک تر

مدیرکل بهزیستی استان کرمان از وجود 3600 نفر مقیم در مراکز شبانه روزی استان کرمان خبر داد

دومین جلسه ویدیو کنفرانس کشوری با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور معاونین ستادی بهزیستی کشور و مدیران کل بهزیستی استانها با هدف ارائه گزارش اقدامات و پیشنهادات بهزیستی استان در موضوع پیشگیری و کنترل ویروس کرونا برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمانمدیرکل بهزیستی در وقت تعیین شده در ارائه گزارشی با اشاره به وجود 95 مرکز دارای مقیم در استان کرمان گفت : تعداد سه هزار و 600 نفر در این مراکز مقیم هستند پس لازم بود که با حساسیت و دقت بیشتری این مراکز نظارت و ارزیابی شوند .
وی با قدرادانی از تدبیر و سرعت عمل رئیس سازمان بهزیستی کشور و مدیران ارشد در اقدام به موقع برای تشکیل ستاد ملی و ابلاغ دستورالعمل ها و شیوه های عمل اظهار داشت : بهزیستی استان کرمان اولین جلسه کمیته پیشگیری و کنترل ویروس کرونا را در سوم اسفندماه برگزار و برنامه ریزی های لازم انجام و دستورالعمل های سازمانی و داخلی به شهرستان ها ارسال شد .
ایشان  در تشریح برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده ؛ گفت : تقسیم بندی  ادارات بهزیستی در شش منطقه و سپردن دبیری هریک از مناطق به یکی از روسای بهزیستی شهرستان  ها از اولین اقدامات انجام شده بود که البته به منظور نظارت دقیق تر ریاست هرمنطقه را یکی از معاونین و مشاورین برعهده گرفتند .
صادق زاده با ابراز خرسندی از اینکه خوشبختانه درصد آمار مبتلایان به کرونا در مراکز شبانه روزی تحت نظارت در استان کرمان صفر می باشد از یک مورد ابتلا و فوت بیمار اعصاب و روان با سن بالا خبر داد و افزود : شش مراقب و پرستار مبتلا نیز بهبودی یافته و فضای قرنطینه برای موارد ابتلای احتمالی فراهم شده است .
وی وضعیت تامین اقلام بهداشتی در استان کرمان را مناسب ارزیابی کرد و یادآور شد: علاوه بر مشارکت خیرین ، سپاه و ارتش در تامین این اقلام کارگاه های تولید ماسک و گان توسط گروه های همیار و پایگاه های خدمات اجتماعی راه اندازی شده است .
مدیرکل بهزیستی استان کرمان مداخلات پسا کرونا را متفاوت ذکر کرد و تصریح کرد : مداخلات سازمان بعد از کرونا متفاوت خواهد بود و پیشنهاد می شود از هم اکنون با طراحی روش های مداخله ای جدید متناسب با این بحران علاوه بر همراه نمودن ساختارهای دولتی از شرکای اجتماعی مشارکت با رویکرد جدید را مطالبه کنیم

چاپ

کلیه حقوق این وب سایت برای اداره کل بهزیستی استان کرمان محفوظ می باشد.

آدرس: کرمان ، بلوار جمهوری اسلامی ، بعد از چهار راه امیر کبیر    | تلفن: 03432132216

 

توافقنامه سطح خدمات RSS

تعداد کل بازدید کنندگان: 1074164